Běžecké lyžování

V okolí Fryšavy se v zimě upravuje rolbou přes 100 km turistických běžeckých tras. Nejčastěji při dostatku sněhu před víkendem, a to z 70% pro klasiku a z 30% pro bruslení. Nejbližší nástup do stopy je cca 50m od nás…

Ovšem nechte se zlákat i nějakou zkratkou která vás zavede do zdejších útulných hospůdek pro zahřatí a občerstvení těla i mysli.

Trasy jsou v terénu značeny oranžovými směrovkami, v místech křížení jsou rozcestníky. Aktuální informace o upravovaných stopách najdete na lyžařském webu, kde je vidět i aktualní pohyb rolby… http://lyzovani.nmnm.cz.

Mezi obcemi Vlachovice a Sklené jsou upravovány tratě pro psí spřežení. Tyto tratě jsou upravovány pro volný styl a veřejnost je může využít v době mimo konání tréninků a závodů. Na těchto tratích je vždy nutné dbát zvýšené opatrnosti, neboť psí spřežení se pohybují velkou rychlostí a mají vždy přednost!!

Skutečnou lahůdkou je lyžování i v noci na osvětlené lyžařské trati a to ve Vysočina aréně  vzdálené 7km kde se jezdí závody světového poháru včetně biatlonových závodů…a pro veřejnost je mimo závody volně přístupná.

http://www.e-vysocina.cz/cgi-bin/macro.file/vysocina2.mbr/MAPAC2?obd=z&mapa=C2

Fryšava a okolí zimni_c2a web