Modelová železnice

Modelové království Žďár je situované v Domě Kultury ve Žďáře nad Sázavou a je věnované stavbě a provozu  jednoho z největších kolejišť v republice.  Svým zaměřením a provedením je zcela vyjímečné, protože je věnované krásám Vysočiny a jeho tvůrci pánové ze Žďáru  modelují reálné stanice, budovy a krajinné prvky vlastními silami. Můžete tak sledovat postup stavby již od samého začátku a porovnávat krajinné prvky,  jednotlivé stavby, státní památky z okolí které jsou tvořeny šikovnými modeláři.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Můžete se  těšit na loučský viadukt dlouhý přes dva metry třicet, sportovci ocení areál s hotelem Ski a milovníci památek si budou moci prohlédnout hrad Pernštejn nebo památku UNESCO ve Žďáře nad Sázavou – kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. Kromě stanice Žďár nad Sázavou, můžete vidět i stanice Nové Město na Moravě a Nedvědice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celá dráha je krásně modelářsky zpracovaná, uvidíte množství postaviček, které například opékají sele, pijí pivo nebo řežou dřevo. Dokonce je k vidění i požár a noční projížďka vlakem.

Všem malým i velkým milovníkům vláčků můžeme vřele doporučit 🙂

Kontakt: Dům Kultury (boční vchod)
Dolní 183/30
Žďár nad Sázavou 1
tel: +420 603 742 409
Otevírací doba:  sobota 10.00 – 17.00

neděle 10.00 – 17.00